Kłopot z kotłem na eko groszek - piec samoczynnie gaśnie

Piszemy na dowolny temat.
podrygalapawel
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2016, 9:32

Kłopot z kotłem na eko groszek - piec samoczynnie gaśnie

Postautor: podrygalapawel » 16 maja 2016, 12:15

Witam i od razu proszę o pomoc. Posiadam problem z moim kotłem na ekogroszek. Od jakiegoś czasu niespodziewanie gaśnie po jakimś czasie. Jest to dopiero jego 3 sezon w naszym domu i do tej pory nie było problemów. Teraz jak zmienia się na tryb podtrzymania to po jakimś czasie gaśnie i pojawia się alarm niskiej temperatury. Jak pracuje cały czas i nie przełącza się w stan letni to nie występuje ten kłopot. Testowałem dużej liczby ustawień i nic. Sprawdzałem również na tym portalu: http://polecamspeca.pl/kominiarz , lecz kominiarz raczej chyba nie będzie pomocny w rozwiązaniu tego problemu. Kto się może zajmować tego typu usterkami?

podobne tematy:
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Sprawdzony dentysta w Radomiu

Postautor: mariusznowak » 16 maja 2016, 12:58

To właśnie od kominiarza trzeba zacząć. Jeśli posiadasz zaczadzony komin to właśnie takie będą tego objawy. Kocioł będzie gasł, gdyż ekogroszek niewłaściwie się spala. Brak właściwego ciągu jest tego przyczyną. Zacznij od tego i daj znać jaki jest efekt.

podobne tematy:
podrygalapawel
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2016, 9:32

Problem z piecem na eko groszek - wygasa piec

Postautor: podrygalapawel » 16 maja 2016, 13:23

Dzięki za odpowiedź. Na to bym nie wpadł. Kominiarza nie brałem od zainstalowania pieca w domu. Znajdę speca od kominów i zobaczymy czy problem minie.

podobne tematy:

Wróć do „Strefa luzu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości