Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie

Piszemy na dowolny temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Posiadanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na dość łatwe hasła wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy duży producent drzwi. Każda z tych firm ma stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już tylko stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Form promocji jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwej frazy: strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do odpowiedniej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej parę. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj promocji strony internetowej to różnego rodzaju portale społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Strefa luzu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości