Tkaniny dzieciece sklep internetowy

Piszemy na dowolny temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep internetowy

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:44

Czy sklep, który ma w swojej ofercie tkani dla dzieci to intratny pomysł na biznes?

Właśnie ten elaborat ma pokazać, że każdy biznes dobrze przemyślany jest w stanie przynieść dochód jego właścicielom. Na samym początku trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy winien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który posiada w swojej ofercie zbliżony towar. W omawianym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam budowanie biznesu jedynie o sprzedaż w Internecie. Sporo osób zada pytanie, dlaczego mam taką opinię na ten temat?

Będę starał się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku powinniśmy uwzględnić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych 2 latach przedsiębiorca może odprowadzać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to wygląda po okresie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca składka ZUS to kwota 1100 zł miesięcznie.

Następny koszt przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w przeglądarce internetowej. Celowo już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i można go pominąć w miesięcznym bilansie kosztów. Wracający do reklamy sklepu w Internecie. Trzeba określić frazy do promocji. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep opłata za miesiąc to rząd od 120 do 220 zł. Takich haseł musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2 tysięcy zł za miesiąc. Do tego dochodzą pozostałe wydatki związane z promocją. Należą do nich między innymi marketing na forach, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na hasło: tkaniny dziecięce sklep internetowy nie pojawią się z dnia na dzień. Dlatego w pierwszej fazie powinno się pomyśleć o innym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Pomocne może być Allegro lub podobne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty wiąże się z kolejnymi kosztami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wybranych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Strefa luzu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości