Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Piszemy na dowolny temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu WWW. Chciałbym aby serwis dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za duża. Rozmyślałem o czymś takim jak tu. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to serwis, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to idealny wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby aspektów. Trafione pomysły i ich wdrożenie, przygotowanie właściwego budżetu, umiejętne znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści mają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie posiadują najmniejszej ochoty, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/13/kurs-drenazu-limfatycznego-na-czym-polega-i-jak-go-zdobyc/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi się pracuje, również przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co piszesz to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i chcesz wykonać powielenie działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowej recepty na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po na początku musisz przygotować dobry biznesplan działania. Napisz do paru agencji interaktywnych i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Następnie spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:

Wróć do „Strefa luzu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości