Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Piszemy na dowolny temat.
mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu WWW. Chciałbym aby serwis dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za duża. Rozmyślałem o czymś takim jak tu: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to serwis, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?

podobne tematy:
maxkolonko

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co piszesz to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i chcesz wykonać powielenie działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowej recepty na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po na początku musisz przygotować dobry biznesplan działania. Napisz do paru agencji interaktywnych i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Następnie spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.